VI Warsztaty BNCT w Gdańsku

Zapraszamy serdecznie na VI edycję warsztatów naukowych poświęconych rozwojowi terapii borowo-neutronowej (Boron Neutron Capture Therapy).

Warsztaty odbędą się 7 lutego 2020 r. na terenie Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Dziesiąte Spotkanie Młodych Naukowców BNCT w Helsinkach, Finlandia

W dniach 26-29 września 2019 r. odbyło się w Helsinkach dziesiąte spotkanie młodych naukowców BNCT (10th Young Researchers BNCT Meeting), które zostało zorganizowane przez Fińskie Towarzystwo Terapii Neutronowej (FSNCT; http://icnct16.org/fsnct).

XVIII Międzynarodowa Konferencja poświęcona terapii BNCT pt. „International Congress on Neutron Capture Therapy, ICNCT-18”

W dniach 28 października - 2 listopada 2018 r. CHANG YUNG-FA FOUNDATION International Convention Center w Tajpej na Tajwanie odbyła się XVIII Międzynarodowa Konferencja poświęcona terapii BNCT pt. „International Congress on Neutron Capture Therapy, ICNCT-18”.

V WARSZTATY BNCT W ŁODZI

W dniu 27 marca 2018 roku w Instytucie Biologii Medycznej PAN w Łodzi odbędą się V warsztaty naukowe poświęcone terapii BNCT pt.: "BNCT - Nowe otwarcie dla onkologii." Celem warsztatów będzie wymiana doświadczeń zdobytych przez poszczególne grupy badawcze w ramach projektu BNCT oraz omówienie dalszych działań naukowych prowadzonych w tym zakresi

Dziewiąte Spotkanie Młodych Naukowców BNCT w Kyoto, Japonia

W dniach 11-17 listopada 2017 r. na Uniwersytecie w Kyoto odbyło się dziewiąte spotkanie młodych naukowców BNCT (9th Young Researchers BNCT Meeting).

Podsumowanie IV Warsztatów BNCT w Świerku

W dniu 10 października 2017 w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbyły się IV warsztaty poświęcone zagadnieniu terapii borowo-neutronowej (BNCT- Boron Neutron Capture Therapy). Tematem przewodnim warsztatów było: „ BNCT – perspektywy współpracy naukowej”.  

AAPM Highlights 2017, Poznań

W dniach 6-7.10.2017 r. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu odbyła się konferencja pt.: „AAPM Highlights 2017” („The American Assocation of Physics in Medicine Highlights 2017”). Konferencja ta miała charakter sprawozdawczo-warsztatowy i składała się z panelu wykładowego oraz z panelu ćwiczeniowego. Tematem sprawozdań było 59.

IV WARSZTATY BNCT W ŚWIERKU

Informujemy, że w dniu 10.X.2017 r. na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych odbędą się IV warsztaty naukowe poświęcone rozwojowi terapii BNCT (Boron Neutron Capture Therapy).

Spotkanie Robocze Grupy WG9 Sieci Naukowej EURADOS

W dniach 24-25 sierpnia 2017 r. w Instytucie Ochrony Radiologicznej (Institute of Radiation Protection), Helmholtz Zentrum, Monachium, Niemcy odbyło się spotkanie robocze jednej z grup należących do sieci naukowej EURADOS. Spotkanie to dotyczyło grupy WG9, której dziedziną zainteresowań jest dozymetria w radioterapii.

Podsumowanie III warsztatów BNCT

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu film z III warsztatów poświęconych terapii borowo-neutronowej, które odbyły się 22-23 maja 2017 roku w Białymstoku.

III Warsztaty BNCT w Białymstoku

Informujemy, że w dniu 22.05.2017r. na terenie Białostockiego Uniwersytetu Medycznego odbędą się III warsztaty naukowe dotyczące terapii borowo-neutronowej (BNCT). Wśród zaproszonych prelegentów będziemy gościć naukowców i lekarzy z Japonii, Argentyny, Finlandii, Rosji i Włoch. Zaprezentują m.in.

URAN DLA PROJEKTU BNCT W NCBJ

Narodowe Centrum Badań Jądrowych oficjalnie poinformowało o podpisaniu kontraktu z rosyjską firmą TVEL na dostawę płytek uranowych. Transakcja została zawarta podczas targów ATOMEXPO odbywających się w Moskwie w dniach 30.05-01.06.2016.

XVII Międzynarodowa Konferencja Poświęcona Terapii BNCT, ICNCT-17

W dniach 2-7 października 2016 r. na Uniwersytecie Missouri w Columbii w USA odbyła się XVII Międzynarodowa Konferencja poświęcona terapii BNCT pt. „International Congress on Neutron Capture Therapy, ICNCT-17”.

ICNCT-17

17th Międzynarodowy Kongres Terapii Neutronowej odbędzie się w dniach 2-7 października 2016 w Kolumbii (Missouri, USA).

Więcej informacji

SPOTKANIE W BIAŁYMSTOKU

18.03.2016 w UMB odbyło się spotkanie z Panem Marszałkiem województwa podlaskiego w sprawie stworzenia zespołu badawczego dedykowanego terapii borowo neutronowej.

II WARSZTAT BNCT

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu dotyczącym współpracy w ramach inicjatywy BNCT w Polsce, które odbędzie się 23.02.2016 r.

Warsztaty odbędą się we Wrocławiu, w Instytucie Immunologii PAN, przy ul. Rudolfa Weigla 12.

Ósme Spotkanie Młodych Naukowców BNCT w Pawii

W dniach 13-17 września 2015 r. na Uniwersytecie w Pawii odbyło się  ósme spotkanie młodych naukowców BNCT  (8th Young Researchers BNCT Meeting). Spotkania te stanowią okazję dla młodych naukowców i studentów do wymiany pomysłów, zaprezentowania wyników i zapoznania się z pracami aktualnie prowadzonymi w instytutach na całym świecie.

MEDIA O BNCT

Zapraszamy do posłuchania audycji z udziałem naszych specjalistów

Więcej szczegółów

I WARSZTAT BNCT

W dniach 7-8.09.2015 w Krakowie odbył się pierwszy warsztat dotyczący terapii BNCT jako odradzającej się techniki terapii onkologicznej.

START STRONY O BNCT W POLSCE

Miło nam przywitać Państwa na nowo powstałej stronie, na której postaramy się w sposób możliwie przystępny przedstawiać zagadnienia zw. z terapią borowo-neutronową oraz informować o naszych aktywnościach z tym związanych.

Data zakończenia projektu
Finansowanie
Komórka organizacyjna (zakład)