bnct

20th International Congress on Neutron Capture Therapy

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków

24 Jun, 2024 - 28 Jun, 2024

W dniach 24-28 czerwca 2024r. w Krakowie, odbędzie jubileuszowa dwudziesta edycja  International Congress on Neutron Capture Therapy (ICNCT). Wzorem ubiegłych kongresów organizatorzy zaplanowali wydarzenia towarzyszące, które odbędą się w dniach 22-28 czerwca 2024.  Wydarzenia towarzyszące obejmują, m.in.:

  • zwiedzane Kopalni Soli w Wieliczce, Zamku Królewskiego na Wawelu;
  • wycieczki techniczne do: Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Centrum Cyklotronowe Bronowice, Narodowe Centrum Badań Jądrowych.

 

Pełen program kongresu znajduje się na stronie https://icnct20.org

 

Kongres oferuje doskonałą okazję do dzielenia się i poszerzania wiedzy, wymiany doświadczeń i promowania nowych pomysłów wśród naukowców z instytucji badawczych, szpitali i przemysłu na całym świecie.

Siła terapii borowo-neutronowej (Boron Neutron Capture Therapy, BNCT)  zależy od wspólnych działań i interdyscyplinarnej, międzynarodowej współpracy, dlatego kongres jest wyjątkową okazją do spotkania i interakcji.

Ponadto program towarzyski wydarzenia ukierunkowany na promocję Krakowa, małopolskiego rzemiosła i kultury uczyni to spotkanie wyjątkowym.

Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich specjalistów z zakresu fizyki, fizyki medycznej, biologii, chemii oraz onkologii i radioterapii na 20. Międzynarodowy Kongres ICNCT. Spotkanie będzie kamieniem milowym w dalszym rozwoju BNCT jako kolejnej metody leczenia w radioterapii onkologicznej.

Czym jest terapia borowo-neutronowa i główne informacje o tej terapii znajdują się na stronie https://www.ncbj.gov.pl/bnct

 

 

 

 

Tytuł wydarzenia

20th International Congress on Neutron Capture Therapy

Termin

24-28 czerwca 2024

Miejsce

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego,  Kraków

Orgnizator

Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Współorganizator

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Uniwersytetu Jagiellońskiego

Strona internetowa

www.icnct20.org

Hasło przewodnie

Refining neutron therapies

Termin końcowy na przesłanie zgłoszeń

        22/12/2023

Termin końcowy na wczesną rejestrację

        14/02/2024

Kontakt

bnct@ncbj.gov.pl

+48 22 2731009